Datagedreven content

Wie heeft de meeste volgers op Instagram in 2022?

Accounts met de meeste volgers op Instagram (2022)

Lange tijd was Martin Garrix de Nederlander met de meeste volgers op Instagram, in maart heeft hij echter deze titel verloren. Wie zijn de populairste Nederlanders op Instagram en wie heeft wereldwijd de meeste volgers?

Meest gevolgde Instagram-accounts wereldwijd in 2022

Instagram top 16 Wereldwijd

Het meest gevolgde account op Instagram is het account van het bedrijf zelf. Hoewel de voorsprong op naaste achtervolgers in het afgelopen half jaar iets gekrompen, is de afstand tot nummer twee Cristiano Ronaldo nog steeds 67 miljoen volgers. Het account Instagram is hard op weg om als eerste de grens van een half miljard volgers te doorbreken.

Gemiddeld groeide het aantal volgers van de 25 grootste Instagram-accounts met vijftien procent in het afgelopen half jaar. Dit komt gemiddeld neer op een groei van 31,4 miljoen volgers.

Het account van actrice Zendaya is procentueel gezien het hardste gestegen (+24,1 procent, oftewel +26,5 miljoen volgers). Voetballer Neymar kende daarentegen de kleinste groei. Het aantal volgers op zijn account steeg met 6,1 procent (+9,9 miljoen volgers).

  1. Instagram (@instagram) 488.077.448 (+13,3%)
  2. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 420.783.421 (+19,3%)
  3. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 323.987.105 (+18,2%)
  4. Leo Messi (@leomessi) – 316.099.461 (+16,2%)
  5. Selena Gomez (@selenagomez) – 308.777.705 (+15,7%)
  6. The Rock (@therock) – 307.472.270 (+12,7%)
  7. Ariana Grande (@arianagrande) – 302.840.402 (+12,1%)
  8. Kim Kardashian (@kimkardashian) – 296.913.041 (+15,3%)
  9. Beyoncé (@beyonce) – 247.345.687 (+16,6%)
  10. Khloé Kardashian (@khloekardashian) – 230.920.363 (+22,8%)
  11. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 227.934.578 (+17,7%)
  12. Justin Bieber (@justinbieber) – 227.690.134 (+14,3%)
  13. National Geographic (@natgeo) – 215.021.537 (+14,4%)
  14. Nike (@nike) – 209.241.783 (+18,3%)
  15. Taylor Swift (@taylorswift) – 205.027.850 (+13,1%)
  16. Jennifer Lopez (@jlo) – 201.210.442 (+12,2%)
  17. Virat Kohli (@virat.kohli) – 188.577.091 (+18,7%)
  18. Nicki Minaj (@nickiminaj) – 182.145.413 (+14,1%)
  19. Neymar (@neymarjr) – 172.241.110 (+6,1%)
  20. Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) – 166.855.290 (+14,7%)
  21. Miley Cyrus (@mileycyrus) – 164.080.916 (+10,7%)
  22. Katy Perry (@katyperry) – 156.871.438 (+13,9%)
  23. Kevin Hart (@kevinhart4real) – 140.438.007 (+11,8%)
  24. Zendaya (@zendaya) – 136.482.500 (+24,1%)
  25. Demi Lovato (@ddlovato) – 128.938.500 (+10,2%)

Meest gevolgde Instagram-accounts uit Nederland in 2022

Instagram top 16 Nederland

Nikkie de Jager, beter bekend als NikkieTutorials, is sinds 18 maart 2022 de Nederlander met de meeste volgers op Instagram. De koningin van de make-up groeide in het afgelopen halfjaar met 400.000 volgers, en daarmee ging ze dj Martin Garrix voorbij. Martin Garrix was lange tijd de Nederlandse koning van Instagram, maar verloor in het afgelopen halfjaar juist volgers (-87.311) en zakt daarmee naar de tweede plaats.

Een interessante nieuwkomer in de top tien is Formule 1-coureur Max Verstappen. Vooral dankzij het winnen van het F1-kampioenschap kreeg Verstappen er ruim twee miljoen volgers. Hiermee stijgt de Red Bull-coureur van de elfde naar de zesde plek ten opzichte van de top 25 van 2021.

In het afgelopen halfjaar was er echter één Nederlandse sporter die nog sneller groeide qua Instagram-volgers. Schaatsster Jutta Leerdam pakte tijdens de Olympische Spelen een zilveren medaille op de 1000 meter, maar groeide daarnaast in het laatste halfjaar met van 750 duizend volgers naar 3,1 miljoen.

  1. Nikkie de Jager (@nikkietutorials) – 15.632.463 (+2,6%)
  2. Martin Garrix (@martingarrix) – 15.587.370 (-0,6%)
  3. Memphis Depay (@memphisdepay) – 14.212.573 (+9,9%)
  4. Virgil van Dijk (@virgilvandijk) – 11.542.432 (+7,6%)
  5. Frenkie de Jong (@frenkiedejong) – 10.024.852 (+7,0%)
  6. Max Verstappen (@maxverstappen1) – 8.243.511 (+37,9%)
  7. Romee Strijd (@romeestrijd) – 7.340.391 (+4,3%)
  8. Doutzen Kroes (@doutzen) – 7.336.379 (+5,2%)
  9. AFC Ajax (@afcajax) – 7.045.541 (+16,9%)
  10. Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) – 7.005.031 (+4,8%)
  11. Tiësto (@tiesto) – 6.611.007 (+2,4%)
  12. Georginio Wijnaldum (@gwijnaldum) – 6.025.195 (+5,9%)
  13. Hakim Ziyech (@hziyech) – 5.998.790 (+21,6%)
  14. Matthijs de Ligt (@mdeligt_) – 5.495.940 (+0,6%)
  15. Vera Dijkmans (@veradijkmans) – 5.117.114 (+11,1%)
  16. Hardwell (@hardwell) – 4.836.254 (+0,6%)
  17. Nick (@afrojack) – 3.856.281 (+2,1%)
  18. Yolanda Hadid (@yolanda.hadid) – 3.774.079 (+0,8%)
  19. Armin van Buuren (@arminvanbuuren) – 3.436.789 (+4,6%)
  20. Jutta Leerdam (@juttaleerdam) – 3.101.061 (+315,8%)
  21. nickyromero (@nickyromero) – 2.840.538 (+2,7%)
  22. Donny van de Beek (@donnyvdbeek) – 2.687.625 (+11,4%)
  23. Dumpert (@dumpert) – 2.528.291 (+0,7%)
  24. Wim Hof (@iceman_hof) – 2.507.515 (+23,5%)
  25. R3HAB (@r3hab) – 2.463.080 (+2,1%)

In totaal zijn er in Nederland 77 Instagram-accounts met meer dan één miljoen volgers.

Mis je een account?

Mocht je een account met veel volgers missen in bovenstaande overzichten, stuur mij dan een berichtje met de naam van het missende account. Dan kan ik deze toevoegen aan mijn database en meenemen in deze overzichten. Dank je wel!

Ook interessant

Deze artikelen vind je mogelijk ook interessant: