Datagedreven content

Populairste TikTokkers in februari 2021

TikTok-logo

In 2020 wist de zestienjarige Charli d’Amelio als eerste de grens van honderd miljoen volgers op TikTok te verbreken. Ben je benieuwd wie de populairste TikTokkers ter wereld zijn en wie in Nederland de meeste volgers op TikTok heeft? In dit artikel zet ik de meeste gevolgde TikTok-accounts op een rijtje.

Update 28 juni 2021: Dit artikel is afkomstig uit februari 2021. Inmiddels is er een nieuwe lijst verschenen met populairste TikTokkers.

TikTok flink gegroeid in Nederland

Het aantal Nederlandse TikTok-gebruikers is volgens onderzoek van NewCom in 2020 meer dan verdubbeld: van 700.000 gebruikers naar 1,7 miljoen gebruikers. In alle leeftijdscategorieën is het platform populairder geworden, maar vooral in de leeftijdscategorie 15-24 jaar (bijna drie keer zoveel gebruikers als een jaar eerder).

Deze groei is ook goed terug te zien als ik de populairste accounts op dit moment vergelijk met vorig jaar. De 25 populairste TikTokkers ter wereld zijn in 2020 gegroeid qua aantal volgers met 83 procent. In Nederland ligt deze groei een stuk lager met 28 procent (op YouTube lag de groei op 23 procent), maar dat is ook niet gek omdat de afzetmarkt voor veel accounts een stuk kleiner is vanwege de Nederlandse taal.

Verschuivingen in populairste TikTokkers

Vorig jaar bestond de top drie TikTokkers wereldwijd uit Loren Gray, Charli d’Amelio en TikTok. Charli d’Amelio is dit jaar opgeschoven naar de eerste plek (+67 miljoen volgers), Loren Gray teruggezakt naar plek zes (+10 miljoen volgers) en TikTok naar plek zeven (+13 miljoen volgers). Addison Rae is gestegen van plek zeven naar twee (+49 miljoen volgers) en Zach King van plek vier naar drie (+19 miljoen volgers).

Van de accounts die vorig jaar in de toplijst stonden, zijn er maar liefst negen verdwenen uit de top. Dat betekent uiteraard ook dat er een hoop nieuwkomers zijn en daarbij zien we onder andere de acteurs en muzikanten Will Smith (plek 9), Jason Derulo (plek 12) en The Rock (plek 19).

Charli d’Amelio (@charlidameli)

De 25 TikTokkers met de meeste volgers wereldwijd

  1. Charli d’Amelio (@charlidameli) – 108.000.000
  2. Addison Rae (@addisonre) – 76.200.000
  3. Zach King (@zachking) – 56.400.000
  4. Bella Poarch (@bellapoarch) – 56.000.000
  5. Spencer X (@spencerx) – 51.300.000
  6. Loren Gray (@lorengray) – 51.100.000
  7. TikTok (@tiktok) – 50.900.000
  8. dixie (@dixiedamelio) – 48.800.000
  9. Will Smith (@willsmith) – 47.900.000
  10. Michael Le (@justmaiko) – 44.500.000
  11. Riyaz (@riyaz.14) – 43.900.000
  12. Jason Derulo (@jasonderulo) – 43.000.000
  13. Brent Rivera (@brentrivera) – 36.300.000
  14. Kimberly Loaiza (@kimberly.loaiza) – 36.300.000
  15. BabyAriel (@babyariel) – 35.300.000
  16. James Charles (@jamescharles) – 34.800.000
  17. cznburak (@cznburak) – 34.300.000
  18. JoJo Siwa (@itsjojosiwa) – 32.900.000
  19. The Rock (@therock) – 32.300.000
  20. Faisal shaikh (@mr_faisu_07) – 32.200.000
  21. GIL CROES (@gilmhercroes) – 31.600.000
  22. Avani (@avani) – 31.200.000
  23. LILHUDDY (@lilhuddy) – 29.800.000
  24. Twokes Twins (@stokestwins) – 29.500.000
  25. Nisha Guragain (@nishaguragain) – 28.800.000

 

Markie Lucas (@markielucas)

De 25 populairste TikTokkers uit Nederland

In Nederland is de top vier onveranderd, waarmee Markie Lucas de populairste TikTokker uit Nederland blijft. Wel is de top breder geworden nu Nikkietutorials, Kwebbelkop en Vicentvianen ook meer dan twee miljoen volgers hebben. Nog een leuk feitje: vorig jaar waren er vijf Nederlandse accounts met meer dan één miljoen volgers, dit jaar zijn er in ieder geval zestien accounts met één miljoen volgers.

  1. Markie Lucas (@markielucas) – 6.600.000
  2. Antonie Lokhorst (@antonielokhorst) – 4.300.000
  3. DreamChaser (@indigojael) – 2.800.000
  4. Sara Dol (@officialsaarx) – 2.600.000
  5. Nikkietutorials (@nikkietutorials) – 2.500.000
  6. Kwebbelkop (@kwebbelkop) – 2.300.000
  7. Vincentvianen (@vincentvianen) – 2.300.000
  8. AFC Ajax (@afcajax) – 1.800.000
  9. Nina Schotpoort (@ninaschotpoortxx) – 1.500.000
  10. Glen Fontein (@glenfontein) – 1.300.000
  11. Djamilaly – MeisjeDjamila (@djamilaly) – 1.200.000
  12. Dylan Haegens (@dylanhaegens) – 1.200.000
  13. Keanu Bruijnen (@yooitskeanu) – 1.100.000
  14. Bokado (@bokado) – 1.100.000
  15. Romee Strijd (@romeestrijd) – 1.100.000
  16. Milan Knol (@milanknoller) – 1.000.000
  17. Nina Houston (@ninahouston_) – 942.400
  18. Jelly (@jelly) – 934.300
  19. Dutchtuber (@dutchtuber) – 822.700
  20. Jens (@jensiee_) – 769.600
  21. Stefan de Vries (@stefandevries) – 756.400
  22. Jeremy Frieser (@jeremyfrieser) – 754.900
  23. Lorenzo Dinatelle (@lorenzodinatelle) – 695.100
  24. Enzo Knol (@enzoknol) – 674.700
  25. Martijn (@martijn.md) – 660.000

Bovenstaande lijsten zijn met zorg samengesteld, maar het kan uiteraard voorkomen dat ik per ongeluk een account ben vergeten. Mocht je een account missen, laat het dan weten via het contactformulier.

Ook interessant

Deze artikelen vind je mogelijk ook interessant:

Andere artikelen