Technieuws week 35: Samsung Gear S3

In het eerste weekend van september vind elk jaar één van de grootste consumer electronic beurzen plaats in Berlijn (IFA). De beurs gaat gepaard met een hoop nieuwe technologie, waaronder de Samsung Gear S3. Dat en meer in het nieuwsoverzicht van deze week.

Samsung Gear S3

Vorig jaar kwam Samsung tijdens de IFA-beurs met de Gear S2 op de proppen. Tot op de dag van vandaag is dat één van de beste smartwatches op de markt. Het toestel heeft een rond scherm en je kunt de bezel om het scherm routeren om door apps te scrollen.

Dit jaar wordt deze smartwatch opgevolgd door de Gear S3. De grootste verandering ten opzichte van zijn voorganger is dat de S3 een eigen GPS-ontvanger heeft, zodat je jouw hardlopen kan bijhouden zonder dat je een smartphone hoeft mee te nemen.

S3 heeft verder een 1,3 inch amoled-scherm dat altijd aan staat, is waterdicht tot anderhalve meter diepte, heeft 4 gigabyte opslaggeheugen en 768 megabyte aan werkgeheugen. Het horloge is eind 2016 beschikbaar voor een adviesprijs vanaf 399 euro.

Minder schooluitval door app

De zin ‘There is an app for that’ heeft een nieuwe categorie. Volgens ROC Midden Nederland zorgt de app ‘Check It’ ervoor dat het aantal mbo-leerlingen dat stopt voordat ze een diploma heeft behaald met twintig procent is gedaald.

Met de app kunnen leerlingen afspraken maken met adviseurs, coaches en maatschappelijke werkers. Ook geeft ‘Check It’ informatie over solliciteren, studiefinanciering en problemen met slapen of gamen.

De app is door ROC Midden Nederland zelf ontwikkeld na een idee van leerlingen die moderner wilden communiceren.

Dropbox-gebruikers moeten wachtwoord aanpassen

Gebruikers van Dropbox die sinds 2012 niet meer het wachtwoord van hun account hebben aangepast, moeten de eerstvolgende keer dat ze inloggen hun wachtwoord wijzigen.

Het cloudopslag bedrijf werd in 2012 getroffen door een grootschalige hack, waarbij mogelijk e-mailadressen, gebruikersnamen en wachtwoorden buit zijn gemaakt.

Deel dit artikel: